Закликав реагувати: Путін занепокоєний впливом падіння курсу рубля на інфляцію

путін

Ключову роль у посиленні проінфляційного тиску в останні тижні відіграє ситуація на валютному ринку

"Звичайно, очевидно, що зараз одна з основних проблем пов’язана з прискоренням інфляції. Головний фактор тут зрозумілий – це ослаблення рубля, і необхідно чітко розуміти його причини і своєчасно, не відкладаючи, приймати відповідні рішення", – заявив президент РФ Владімір Путін на нараді щодо проєкту федерального бюджету на майбутню трирічку, передає Інтерфакс.

"Упевнений, що уряд, Центральний банк спрацюють професійно і, що важливо, злагоджено", – сказав Путін.

Центробанк РФ, реагуючи на різке зростання проінфляційних ризиків, у серпні позапланово підвищило ключову ставку відразу на 350 б.п. – з 8,5% до 12%, а минулої п’ятниці додав ще 100 б.п.

Мінекономрозвитку РФ раніше у вересні суттєво підвищило свій прогноз щодо інфляції на 2023 рік: одразу до 7,5% з 5,3% у квітневій версії, а на 2024 рік – до 4,5% з 4%. ЦБ РФ 15 вересня підвищив прогноз щодо інфляції на 2023 рік до 6-7% з 5-6,5%, при цьому регулятор, як і раніше, чекає її повернення до рівня близько 4% наступного року. За оцінкою ЦБ РФ на 11 вересня, річна інфляція збільшилася до 5,5% після 4,3% у липні та 5,2% у серпні.

У відкритій частині наради Путін не навів цифр щодо проекту бюджету, який незабаром належить вносити до Держдуми.

"Загалом стабілізується ситуація і в частині виконання нинішнього федерального бюджету. У серпні він в черговий раз виконаний із профіцитом. Так, загалом поки що – починаючи з року (накопиченим підсумком з початку 2023 року, – ред.) — там є невеликий дефіцит, але в серпні вже з профіцитом, і не вперше. При цьому важливо, що значно вищі за минулорічні показники саме ненафтогазові доходи. У свою чергу нафтогазові доходи бюджету в липні-серпні відновилися приблизно до рівня минулого року, і – з урахуванням кон’юнктури на світових ринках – триває активне зростання", – зазначив Путін.