І нашим, і вашим: Борис Гребенщиков поспівчував росіянам і пояснив, чому не виступає в Україні

Читать на русском

І нашим, і вашим: Борис Гребенщиков поспівчував росіянам і пояснив, чому не виступає в Україні

І нашим, і вашим: Борис Гребенщиков поспівчував росіянам і пояснив, чому не виступає в Україні

Відомий російський музикант Борис Гребенщиков, який засуджує путінський режим із 2014 року, несподівано вирішив поспівчувати своїм співвітчизникам. За словами екссоліста рок-гурту "Акваріум", яку артист залишив через політичні розбіжності з деякими колегами, він думає не лише про те, як допомогти українцям, а й росіянам, адже останні перебувають "у жахливому становищі".

Очевидно, на думку "опозиціонера" не всі росіяни винні у війні, а ті, хто підтримує агресію Кремля, – це лише люди, які "потребують допомоги", адже вони просто піддалися впливу пропаганди. Своїми роздумами Гребенщиков поділився в інтерв’ю Financial Times.

Гребенщиков наголосив, що любить Росію, проте не поспішає туди повертатися, оскільки це для нього небезпечно.

"На даний момент країна, в якій я народився, і країна, яку я люблю, перебуває в дуже сумному, трагічному становищі. Мільйони та мільйони людей бояться думати, бояться висловитися. Я думаю не лише про те, як допомогти українцям, а й росіянам, тому що вони перебувають у жахливому стані", – прокоментував рокер.

Проте музикант усвідомлює, що й в Україні йому не раді. За словами Гребенщикова, багато українців пишуть йому про те, що не вірять у "хороших росіян", яким він нібито є. І це цілком виправдано в умовах терористичної, підлої та вбивчої війни.

"Половина українців думають: "О, хороший рускій – це мертвий рускій". Я отримую багато подібних листів", – розповів артист.

Зараз музикант проживає у Великій Британії, проте не позиціонує себе як емігрант, а тим більше вигнанець. Він працює у цій країні вже понад 35 років.

"Я волію жити і працювати в Лондоні, тому що це підходить мені набагато більше, ніж перебування в Санкт-Петербурзі. Я працюю тут із 1988 року", – уточнив виконавець.