VIN TOP

Новости

Журналістка: Пісок для «Великого будівництва» на Дніпропетровщині купують за завищеними вп’ятеро цінами

Довкола «Великого Будівництва» на Дніпропетровщині – черговий скандал. Тут відкрили чергове провадження щодо піщаних нелегалів, які співпрацюють із компанією «Автомагістраль-південь» під час будівництва дороги державного значення. За якими цінами насправді купують пісок? Та хто «кришує» незаконних копачів? Дізнавалась Олександра Сербін.

Як з’ясувала журналістка, один із фігурантів кримінальної справи – Петриківський рибгосп. Тут десятки вантажівок стоять у черзі на відвантаження піску. Однак товарно-транспортну накладну, яку повинні мати водії при транспортуванні вантажу з цього кар’єра, водії відмовилися показати знімальній групі. Тому, аби перевірити законність робіт, репортери викликали на місце поліцію.

Avtomagistral1
Фото: СтопКор

Дозвільні документи на видобування зрештою журналістам показали, проте є цікавий нюанс, про який, імовірно, випадково проговорився керівник рибгоспу.

«Напряму ми з ними (ред.: «Автомагістраль-південь») не співпрацюємо, але… Так, співпрацювали декілька років поспіль, вони приїжджали до нас і брали пісок на будівництво дороги. У них було за цей час декілька компаній, які вели закупівлю, тобто всі розрахунки велися з ними», – розповів директор Петриківського рибгоспу Анзорій Тимофіїв.

Avtomagistral2
Анзорій Тимофіїв Фото: СтопКор

Пригадав він і назву однієї з таких «прокладок». Чому «Автомагістраль» купує матеріали за посередництва фіктивних компаній, як, до прикладу, «Філ Гуд Інкорпорейтед»? Можна припустити, що справа у цінах.

«Вони закуповують матеріали за завищеними цінами — той же асфальт, асфальтобетонну суміш, щебінь, бітум — закуповуючи їх через кілька «прокладок». Між постачальником та «Автомагістраль-південь» може бути кілька компаній, в тому числі і підконтрольних їм. І на кожному з цих перерахувань, проходячи через кожну «прокладку», матеріал зростає у ціні на 10-30%. Іноді зростання ціни може сягати й 200%», – коментує державна уповноважена Антимонопольного комітету України у 2015-2019 роках Агія Загребельська.

Avtomagistral3
Агія Загребельська Фото: СтопКор

Саме Петриківський рибгосп, який фігурує у кримінальних справах, і продавав пісок за заниженими цінами.

За словами директора кар’єра, вони продавали пісок «Автомагістралі» за 65 гривень за тонну. А тепер от у тендерній документації підприємство вказує 358,57 гривні за кубометр. Таким чином, резюмує Олександра Сербін, на одній тонні піску на рівному місці зникають сотні гривень.

Читати також:
«Велике крадівництво» триває: на Дніпропетровщині продовжують незаконно вивозити пісок на будівництво дороги Н-31


Джерело статті: “https://stopcor.org/zhurnalistka-pisok-dlya-velykogo-budivnycztva-na-dnipropetrovshhyni-kupuyut-za-zavyshhenymy-vpyatero-czinamy/”

Новости читателей

Кожедый желающий может добавить свою новость или материал на сайт.

ДОБАВИТЬ